Vaktmannen - Jeanette Stenberg
Spesialpris
kr 79,00
Normal pris
kr 299,00
På lager
SKU
9788293349259
Politiførstebetjent Maya Strøm jobber ved Holmestrand politistasjon. Sommerferien er akkurat over da et ektepar blir funnet drepti en leilighet på Kleiverud, og like etter skjer det nok et drap. Maya og hennes partner Lars Simonsen ved voldsavsnittet forstår raskt at de har med en seriemorder å gjøre.
Holmestrand står over sine verste drapssaker noensinne og drapene ryster den ellers så idylliske byen ved sjøen. Drapene er brutale, det ene offeret er brutalt drept, mens ektefellen tilsynelatende har forlatt verden på en fredfull måte. Hvorfor så brutalt mot den ene mens den andre er spart for lidelser? Drapsofrene er alle i en sammensveiset vennegruppe med felles interesser. En vennegruppe som tilsynelatende lever perfekte liv.
Men ligger det noe under overflaten, noe motiv som etterforskerne ikke ser?
Jeanette Stenberg (f. 1977) er født og oppvokst i Holmestrand. Hun jobber for tiden som lærer ved en barneskole i byen. Vaktmannen er hennes debutbok.
Fri frakt | Nei |
---|
Skriv din egen produktanmeldelse